Symbolika oddílu nohejbalu vychází z ustálené symboliky SK Slavia Praha. Klubovými barvami jsou červená a bílá, které byly zvoleny na ustavující schůzi Sportovního klubu Slavia v roce 1895.

Bílá barva symbolizuje čistotu sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř. Červená barva je symbolem srdce, které vkládáme do svých zápasů. Klubový dres je rozdělený na dvě poloviny - bílou a červenou. Do bílé plochy dresu je přidána červená pěticípá hvězda hrotem dolů, která představuje stále novou naději, povznášející mysl a sílícího ducha i v obdobích nezdaru a neúspěchu. Odlišné sešívané poloviny ukazují, že žádný člověk ani žádná věc nemají jen jednu stránku a je nutné nalézt soulad mezi vůlí a citem, mezi silou a technickou jemností, mezi nadšením a zklamáním.

V historii sportovního klubu došlo na změnu barevnosti dresu. V roce 1952 byly vedením klubu dosavadní červenobílé barvy nahrazeny modročervenou kombinací bez hvězdy, od roku 1956 však došlo k návratu původní symboliky.

Jednotlivé oddíly (dříve odbory) sportovního klubu používají i loga, rozdílná od loga klubu. Nohejbalisté používají základní logo SK Slavia Praha s doplněním názvu svého sportu pod logem.