Průkopníkem, předcházejícím pozdější měření sil na mezinárodní úrovni, byla meziměstská utkání. Jedním z prvních bylo utkání Strakonice – Praha, hrané roku 1962. Utkání Plzeň – Praha se hrálo v roce 1963. Velkou publicitu mělo v Praze hrané trojutkání mezi Plzní, Hronovem a dvojicí výběrů Prahy Na celostátních mistrovstvích se špičkové sestavy z ČSR a SSR utkávaly od roku 1969, ale stále chyběla možnost střetnutí se skutečně zahraničním soupeřem. V roce 1972 byl vytvořen reprezentační výběr ČSR mužů, dorostenecký o rok později.
Národní tým musel v počátcích vzít zavděk jen exhibičními vystoupeními v rámci jiných soutěží, např. republikového finále Poháru ÚV SSM. S výjimkou aktivit typu přátelského utkání ve východoněmeckém Altenbergu se jediným pseudozahraničním soupeřem stal slovenský výběr.
V roce 1987 byla bez účasti ČSSR ve Švýcarsku založena mezinárodní nohejbalová federace IFTA (International Footballtennis Association), později přejmenovaná na FIFTA. Členem se ČSSR stala až v roce 1989, poté v roce 1991 již pod novým názvem ČSFR.
V rámci mezinárodní federace vznikly vrcholné mezinárodní akce. Průkopníkem byl mezinárodní turnaj Eurocup v Žatci roku 1988. V roce 1991 se odehrálo 1. mistrovství Evropy mužů, v roce 1994 mistrovství světa mužů, v roce 1995 klubový Pohár evropských mistrů, v roce 2000 mistrovství světa juniorů a žen a v roce 2009 mistrovství Evropy juniorů a žen.
Po velkých dlouhodobých sporech v mezinárodní asociaci FIFTA, zejména v oblasti mezinárodních pravidel (většina zemí hrála na odlišná pravidla od těch českých), situace vyvrcholila vystoupením ČR a některých dalších zemí z této asociace a založením nových asociací – světové UNIF (Union Internationale de FutNet) a evropské EFTA (European FutNet Association) v roce 2010. Na rozdíl od IFTA zde ČR byla zakládajícím členem. První evropský šampionát EFTA se konal v roce 2011, světový UNIF pak o rok později.