Zimní halová příprava skončila a okamžitě se rozjela hlavní část soutěžního ročníku – venkovní ligové soutěže. Sešívaní se opět představí ve 2. lize mužů, kde loni nebyli daleko od finálové účasti.

Letos ale takové umístění bude těžké dosáhnout, protože tým doznal zásadní obměny a navíc jej už na začátku sužují ztráty. „Musíme vsadit na týmovost a bojovnost,“ říká hlavní trenér družstva David Havlík. V krátkém rozhovoru přiblížil, co se od týmu v soutěži čeká.

Trenére, v loňském roce družstvo skončilo na slušném 4. místě. Jaké jsou jeho letošní ambice?

Rádi bychom se znovu podívali do play-off.

Nejsou to skromnější ambice, než v předchozím ročníku?

Jsou. Ale po minulé sezóně nám odešli dva ze tří výsledkově nejlepších hráčů. Skončilo hostování Mateje Prachára a Pavla Řepky, kteří budou letos hrát v jiných týmech. Dalším odchodem je Adam Řepka. K tomu se už ke konci loňské sezóny vážně zranil Zdeněk Škabroud a zatím se na ligu ještě necítí. Bohužel se k němu nyní připojil Martin Volf, který loni prokázal velký pokrok a letos nejspíše odepíše základní část.

To je pořádný průvan. Jak ztráty zacelíte?

V kádru je letos šest nových tváří. Tři jsou z mužské kategorie – Martin Paták, Honza Burda a Filip Buddeus, k tomu tři dorostenci – Oliver Talpa, Tomáš Brejla a Míša Tuška.

Od koho očekáváte vůdčí roli týmu?

Adam Fürbacher už loni tým výsledkově táhnul a jeho role se ještě zvýší. Nahoru šel i Honza Šperlík a právě na tuto dvojici budeme spoléhat nejvíce. Nebude vadit, když se k nim někdo přidá další. Myslím si však, že se musíme prezentovat hlavně týmovým pojetím.

V týmu budou působit tři dorostenci. Bude jejich rolí jen získávání zkušeností?

Na trénincích se kluci nejeví špatně, ale zatím své (ne)zkušenosti nedokázali prodat na turnajích, kterých se během zimy zúčastnili. Všichni tři vyrostli i fyzicky, budeme je začleňovat do sestavy a čekají je zlomové sezóny. Třeba už tuto sezónu někdo z nich zazáří.

Na jaký herní projev se můžeme letos těšit?

Tím, že nemáme žádné vyložené ranaře, musíme hrát chytře, týmově a bojovně. Naši sílu vidím hlavně ve dvojkách a singlu, do trojek nám právě chybí důraznější smečaři. Tým zatím vypadá soudržně a bojovně. První polovinu základní části se s tím musíme poprat, sladit sestavy, dát do toho srdíčko a zabojovat o play-off. Musíme makat a být si vědomi toho, že nosíme velmi slavné jméno, které zavazuje.

Co říkáte na letošní skokový nárůst zájemců o 2. ligu?

Z mého pohledu je to pouze daň za umírající krajské přebory, kdy některé slušné týmy raději prchají do ještě kvalitní soutěže. Svaz by se měl situací v krajských soutěžích více zabývat a ne to řešit jen volnou prostupností do ligy. Odhaduji, že soutěž bude hodně nevyrovnaná.

Jak se vám líbí letošní hrací systém pro play-off?

Vzhledem ke třem skupinám a 19 účastníkům se s takovými prvočísly nic moc zajímavého udělat nedá.

Koho považujete za favorita vaší skupiny?

Určitě béčko Čelákovic, ty mají opravdu nabitý kádr. Dalším favoritem bude béčko Čakovic.

V loňském roce jste byl v několika utkáních nucen obléci dres a zapojit se do hráčské role. Očekáváte to i letos?

Já doufám, že už ne. Jsem zase o rok starší, zdravotní problémy se také hlásí o slovo. Jak jsem zmínil, máme v týmu několik mladíků a ti potřebují hrát co nejvíce.

Jak to vypadá s výstavbou areálu v Edenu?

Na areálu se pracuje, ale není to vůbec snadné tak, jako by se stavělo někde na zelené louce. V dubnovém rizikovém období hrajeme v hale a v květnu hrajeme jen u soupeřů nebo máme volné kolo. První domácí utkání bychom v Edenu měli odehrát v sobotu 8.6. v atraktivním střetu s Čelákovicemi.

Přehled utkání skupiny B 2. ligy mužů v základní části