Porážku 3:6 si odvezla Slavia ze souboje s béčkem Karlových Varů ve 4. kole 2. ligy mužů a v tabulce klesla na 4. místo.

SK Liapor Karlovy Vary B - SK Slavia Praha: 6:3

Slávisté vyrazili do západočeských lázní bez Prachára a bez jediného tréninku na antuce. Na té se také ve Varech už hrálo. Domácí nic nepodcenili a na Pražany vyrukovali s devítkou hráčů, včetně obou juniorských fluktuantů A družstva F. Hokra a Tolara. Začátek pro ně byl ale studenou sprchou. Hokr s T. Gregorem sice v prvním setu Volfa se Šperlíkem a střídajícím Voltrem smetli, jenže další dva těsné sety šli za hostujícím deblem. Ve druhé dvojce nedali hostující P. Řepka a A. Fürbacher Pecinovi s P. Gregorem a naskočivším Tóthem šanci ani v jednom setu. Domácí pochopili, že musí zabrat a učinili tak. Nešlo to ale snadno. Hokr, Svoboda a Nozar udolali v první trojici dne A. Fürbachera, Volfa, J. Fürbachera a Šperlíka. Ve druhé pak Pecina, P. Gregor, Tóth a alternující Vale s Tolarem v koncovce třetí sady přetlačili P. Řepku, Škabrouda, Voltra a naskočivšího Benáka. Ve vložence sice hostující Škabroud s J. Fürbacherem vyhráli první set, ale dva další jednoznačně ovládli Tolar, Sobotka a střídající Nozar. Rázem byli na koni domácí a svůj náskok navýšili jasným singlovým vítězstvím Tolara nad A. Fürbacherem. Hosté ale nebalili a P. Řepka se Škabroudem a Voltrem skolili ve dvou setech Hokra, T. Gregora, Sobotku a Nozara. V poslední trojce dne zajistili první tabulkový bod Pecina, P. Gregor a Tóth, kteří ve zkrácené sadě porazili Volfa, A. Fürbachera, J. Fürbachera a střídajícího Šperlíka. Druhý tabulkový bod přišel po třísetové dvojkové výhře Valeho s T. Gregorem nad P. Řepkou, A. Fürbacherem a střídajícím A. Řepkou. Za připomínky k výkonu rozhodčích si žlutou kartu odnesl trenér Havlík.

"K utkání do Varů jsme přijeli oslabeni o Mateje Prachára, ale minimálně na bod jsme pomýšleli. Výborně nám vyšel vstup a po dvojicích jsme vedli 2:0. Domácí nic nepodcenili a vyslali na nás oba mladé hráče extraligového základu. Přesto jsme Filipa Hokra dokázali skolit jak ve dvojici, tak trojici. Na našem výkonu bylo znát, že jsme letos ještě neměli možnost si zahrát na antuce a to se projevilo zejména na neschopnosti v zakončení útoků. Z našeho týmu musím vyzdvihnout Honzu Šperlíka, který hrál velmi koncentrovaně. Naopak se mi vůbec nelíbil výkon rozhodčích, kteří jednoznačně ovlivnili průběh utkání ve prospěch domácích," uvedl trenér David Havlík.

Tabulka soutěže