Sešívání hlásí splnění prvního předsezónního cíle, kterým byl postup do play-off 2. ligy mužů.

O účasti mezi nejlepší čtveřicí základní skupiny soutěže se rozhodlo již v minulém kole ve Slaném. Červenobílí předvedli na místním „letišti“ koncentrovaný výkon a jednoznačně zvítězili. Po další výhře s béčkem Karlových Varů se dostali do hry o konečné druhé místo v základní části. Zatím jsou však čtvrtí a v případě úspěšné odvety s Hradeckem mohou skončit i na vyšší pozici.

„Před sezónou jsem viděl tým na třetí příčce po základní části, což plus mínus odpovídá. Nový tým si musí spolu sednout a něco spolu odehrát. Z hlediska dosavadních výkonů v soutěži bylo jasně nejlepším domácí remízové utkání s Čakovicemi, které oboustranně sneslo přísné parametry. Za stavu 5:3 je ale ztráta bodu škoda. Naopak v Čakovicích se místo porážky mělo minimálně remizovat, prohrané stavy 9:6 nebo 9:7 hodně zabolely. Na morál si družstvo sáhlo ve Strakonicích, kde se z povinné výhry stalo drama, ve kterém domácím chyběly tři míče k bodu. Nejsmutnější byl otřesný výkon v Hradecku, kde i bez tří opor mělo mužstvo bodovat. Místo toho byl problém chytit servis nebo trefit hřiště. Hradečtí bojovníci ale doma umí znepříjemnit hru komukoli a ne neprávem dlouho vedli tabulku. Co se týká výkonu jednotlivých hráčů, velmi dobře se sedli Pavel Řepka s Adamem Fürbacherem, ve trojce doplněni Kubou Fürbacherem. Obstarali většinu vítězných bodů. Ke konci se chytila i spolupráce Mateje Prachára s Honzou Šperlíkem, které ve trojce diriguje Standa Voltr. Velmi slušně se daří Adamu Fürbacherovi v singlu, což je velmi důležité i proto, že naopak tápe třetí dvojka. A to jak herně, tak výsledkově. Matěj Benák, Martin Volf a Adam Řepka potřebují ještě praxi těžkých zápasů, aby přenesli tréninkový výkon do soutěžního. Naopak nejzkušenější Zdeněk Škabroud předvedl možná více než se očekávalo, ale limituje ho malá tréninková i soutěžní účast. Lidsky tým nefunguje špatně, ale chybí mu rozený vůdce, který si u hráčů mužstva a soupeře i rozhodčích zajistí přirozenou autoritu,“ řekl Martin Maršálek z trenérského dua družstva.

„Z hlediska tréninkové morálky se výjimky najdou, ale na druhou ligu to není špatné. Věřím, že jakmile proběhne rekonstrukce domácího areálu v Edenu, ještě se situace zlepší. Ne všichni si ze zimní přípravy přenesli do soutěžních utkání sebevědomí i taktickou kázeň. Jsem ale rád, že se ve druhé části základní části zvedli Matěj Prachár, Honza Šperlík i Martin Volf. Řekl bych také, že se zvedla i psychická odolnost hráčů a projevilo se to na zvládnutých koncovkách zápasů, což nám právě v první části chybělo k lepším výsledkům. O druhé lize se také říká, že hodně toho mají v rukou rozhodčí, protože tam neplatí podmínky pro nasazování jako v extralize. Ale musím říci, že vyjma dvou utkání jsme s rozhodčími neměli problém. Ten nastal v Čakovicích, kde ale chybující rozhodčí alespoň nepískali na jednu stranu. To jsme zažili jedině v Karlových Varech, kde nám místní rozhodčí roli hostů dali dost najevo,“ přidal své poznatky druhý z trenérů, David Havlík.

Nejasný je před posledním kolem i soupeř pro play-off, který vzejde ze druhé skupiny 2. ligy. Po porážce Přerova v Holubicích lze i tady jen těžko odhadovat, kdo sešívané ve čtvrtfinále vyzve. Může to být Přerov, Holubice nebo Zbečník.

„Vývoj na čele tabulky obou skupin druhé ligy je velice nepřehledný a rozhodne se až v příštím, posledním kole. My se určitě chceme Hradecku revanšovat za předchozí nepovedené vystoupení na jeho půdě a zakončit základní část na vítězné vlně. V protější skupině jsou vpředu tři jasné týmy a jeden z nich na nás vyjde. I když za největšího favorita druhé skupiny je považován zkušený Přerov, přesto bych ho jako soupeře ve čtvrtfinále bral nejvíce. Co jsem si všiml, naši hráči dokáží zahrát především právě na zkušenější týmy, kde vynikne naše dobrá hra v poli. Hodně diskutabilní je ovšem systém play-off, kde se první čtvrtfinále hraje v půlce června a druhé dvě utkání série pokračují na konci srpna. Protože mezitím v letní pauze proběhnou přestupy a hostování, může se složení mužstev v jedné sérii play-off docela dost proměnit,“ doplnil Havlík.