Výhrou 6:2 s Hradeckem v 10. kole se slávisté rozloučili se základní částí 2. ligy mužů, ve které ve skupině A obsadili druhou příčku.

SK Slavia Praha - SH ČSM SDH Hradecko: 6:2

Výrazně oslabení sešívaní v Hradecku v prvním utkání propadli a v stále v benešovském azylu chtěli v odvetném duelu selhání odčinit. Navíc vysoká výhra je při předpokládaném dalším výsledku kola posouvala na konečnou druhou příčku v základní části soutěže. Stejný záměr ale živil soupeř. Začátek domácí barvy nenadchl, když Prachár se Šperlíkem podlehli posledním možným míčem Bočkovi s Kopejtkem. Naopak jednoznačnou výhru zapsali P. Řepka, Voltr a střídající A. Fürbacher nad V. Kůsou a Mi. Smolou. Podobné to bylo ve trojkách. V první Prachár, Šperlík a Voltr padli těsně ve třetí sadě s V. Kůsou, Mi. Smolou a Bočkem, ve druhé pak P: Řepka, A. a J. Fürbacherové a alternující A. Řepka a Volf povolili Kopejtkovi, Zrubcovi, Ma. Smolovi a střídajícímu Folkovi jen devět míčů. Domácím vyšla střední část, kde nejprve ve vložence Volf s A. Řepkou porazila Zrubce s Ma. Smolou a poté v zápase singlistů A. Fürbacher udolal ve zkráceném setu Mi. Smolu. Za stavu 4:2 se šlo do odvet. V první trojce Prachár, Šperlík, Voltr a naskočivší Škabroud neměli potíže zdolat Kopejtka, Zrubce a Ma. Smolu. Výrazně těžší šichtu měli P. Řepka s Fürbachery a naskočivším A. Řepkou, kteří otočili nepříznivý průběh zápasu s V. Kůsou, Mi. Smolou a Bočkem a za devítek ve třetí sadě zašlápli špatně rozehraný příjem soupeře. Byl to klíčový moment, protože při vzájemné shodě bodů v tabulce i ze vzájemné bilance pro Pražany rozhodl o dva lepší rozdíl setů.

„V první prohrané dvojce mě překvapil výkon hostujícího Kopejtka a naopak nedodržení pokynu v rozhodující chvíli třetího setu na naší straně. Škoda i první trojky, která v prvním setu pohrdla třemi setboly a zbytečně si zkomplikovala pozici. Hosté to ale měli ve trojkách ložené jasně, tři nejlepší hráče postavili do jedné sestavy. Výborně nám zahrála druhá polovina sestavy, která vyhrála vše a také vloženka zajistila důležitý bodový příděl. Na výrazné výhře se podíleli všichni hráči týmu, individuálně bych vyzdvihl komplexní výkon Honzy Šperlíka, Adama Fürbachera a Standy Voltra. Nesmím opomenout i fakt, že Pavel Řepka trochu nenápadně aspiruje na nejlepší hráčskou bilanci v základní části,“ zhodnotil utkání trenér Martin Maršálek.

Tabulka soutěže