Dvojicí výher obrátily Karlovy Vary vývoj semifinálové série a zavřely tak sešívaným cestu do finále 2. ligy mužů.

SK Slavia Praha – SK Liapor Karlovy Vary: 2:5

Slávisté v benešovském azylu pomýšleli na zavření série. Jenže do utkání šli jen s šesticí hráčů a na hřiště musel i trenér. To Varští dorazili v početnějším složení, včetně legend Bláhy a Dvořáka a od začátku dávali najevo, že si chtějí vynutit třetí zápas. První dvě dvojice došly do posledního možného míče. V první přetlačili domácí A. Fürbacher, P. Řepka a střídající Havlík Pecinu s T. Gregorem. Ve druhé pak Prachár, Šperlík a naskočivší Voltr podlehli hostujícím Bláhovi s Dvořákem. Také trojky dopadly smírně. Nejprve P. Řepka, A. a J. Fürbacherové nestačili na Bláhu, T. Gregora a Nozara, vyrovnání přišlo po výhře Prachára, Šperlíka a Voltra nad Pecinou, Dvořákem, P. Gregorem a střídajícím Tóthem. Singl plný chyb nakonec uválčil hostující T. Gregor, který pokořil A. Fürbachera. To hosty nabudilo a v první odvetné trojici Pecina, Dvořák a Tóth zničili P. Řepku, Havlíka, J. Fürbachera a střídajícího A. Fürbachera. O naději za stavu 2:4 ještě bojovala domácí trojka Prachár, Šperlík, Voltr, ale za devítek se ve třetí sadě radovali hosté.

„V šesti lidech bylo těžké něco vymyslet a reagovat na vývoj. Při indispozici Adama Fürbachera jsem se neplánovaně musel podívat na hřiště. Vary dnes hrály dobře, ale jakmile jsme prohráli singl, někteří hráči začali mít v hlavách nejistotu. Tu umocnila špatně sehraná odvetná trojka, po které už Vary byly nahoře. Ještě zabojovala Prachárova trojice, ale svůj mečbol zahodila,“ řekl trenér David Havlík.

SK Slavia Praha – SK Liapor Karlovy Vary: 0:5 (konečný stav série 1:2)

V neděli sice Slavii naskočili A. Řepka a M. Krunert, ale Varští měli možnost z A družstva povolat dva juniorské reprezentanty, Hokra a Tolara. Jejich účast samozřejmě výrazně vychýlila výsledkové ambice. Ty se ještě navýšily, když domácí debl P. Řepka, A. Fürbacher oba sety proti Pecinovi s T. Gregorem ztratil za devítek. Druhý debl Prachára, Šperlíka a naskočivšího M. Krunerta byl v plné režii hostujících Hokra, Tolara a střídajícího Sobotky. Domácím navíc pro zranění dohrál Krunert. Podobný ráz měla trojka v podání P. Řepky, A. Fürbachera a A. Řepky, která nenašla recept na hru Hokra, T. a P. Gregorových a alternujícího Sobotky. To už bylo pro domácí smrtící, ale ti ještě zbraně nesložili. Jenže trojka Prachára, Šperlíka a Voltra neproměnila ve zkráceném setu mečbol proti Pecinovi, Tolarovi a Nozarovi a bylo to 0:4. Další pokus odvrátit porážku i vyřazení měl J. Fürbacher v singlu proti T. Gregorovi, jenže ani dva mečboly k dobru mu nestačily.

„Karty byly rozdány jasně a hosté udělali vše pro vítězství. Tím, že naše první dvojka těsně prohrála a po druhém deblu jsme přišli o Krunerta, už bylo strašně těžké proti mocně posílenému soupeři něco udělat. Hráči ale proti sobotě podali bojovnější i kvalitnější výkon, jenže nám odešly devítkové koncovky. Prohráli jsme dnes všechny. Kanárový výsledek je tak krutý, ale asi všichni tušíme, že rozhodnutí padlo o den dříve. Ačkoli celkový rozdíl míčů za oba dny je „jen“ 31 ve prospěch soupeře, Vary prokázaly výrazně větší přehled v úplných koncovkách setů. Z deseti stavů 9:9 jsme vyhráli jen dva, z osmičkových stavů je skóre 4:12,“ okomentoval utkání trenér Martin Maršálek.